שירות אחסון אתרים איכותי בהתחייבות 
אל תתפשר על איכות


שרתים מהירים, תמיכה מלאה וגיבויים

היתרון של בניית אתר בקוד פתוח

היום ישנן לא מעט דרכים לפתוח אתר או בלוג, בין אם הם אישיים או עבור חברה או עסק. ישנם לא מעט אתרים, פלטפורמות ומומחים לבניית אתרים המציעים מגוון אפשרויות של בניית בלוג באופן עצמאי או לחילופין לבנות ולהקים את האתר עבורכם. אז איך מבדילים בין השיטות השונות, איך בוחרים את זו שמתאימה לכם ביותר ומה זה בעצם אומר?
 

קוד סגור

בראשית ימיו, היה האינטרנט בעיקר כלי למחקר אקדמי. באותם ימים אידיאלים ופסטורליים, כל תוכנה הועברה הלאה צמודה לקוד בעזרתו נכתבה. באופן כזה, יכול היה כל מי שמבין בקודים לעבוד על בסיס התוכנה. עם הקפיטליזם, המודרניזציה והיציאה של האינטרנט מזרועות האקדמיה אל העולם הרחב, החלו מומחי התוכנה להחביא את הקודים שלהם, מה שאנחנו קוראים לו קוד סגור. עבור מי שמחפש לבנות אתר, הדבר אומר בעיקר שיהיה עליו להשקיע במתכנת שיטפל באתר או בבלוג, מכיוון שמי שאיננו מתכנת ואין לו את הגישה לקוד לא יוכל להשתמש בתוכנה המצריכה ידע מוקדם. הדבר אומר בעיקר שההוצאה הכלכלית תהיה גדולה יותר, והשליטה של בעל האתר באתר עצמו תהיה קטנה יותר.

 

קוד פתוח

בניית אתרים בקוד פתוח הם כאלו שממשיכים במסורת הסוציאליסטית של תחילת תחום כתיבת התכנה, ומאפשרים לכולם לראות את הקודים בעזרתם נכתבו. אתרים המתבססים על רעיון זה מתבססים גם על עקרונות של קהילתיות ושיתוף חינמיים או כמעט חינמיים. אתרים בקוד פתוח אמנם ידרשו יותר השקעה בבנייתם אולם יספקו תמורה רבה יותר, הן נפשית ומצפונית והן כלכלית. אחת הפלטפורמות הפופלריות ביותר לפתיחת בלוג באתר קוד פתוח היא וורדפרס.

 

וורדפרס

וורדפרס, אשר הגיח לאוויר העולם כבר בשנת 2003, דוגל בעקרונות הקוד הפתוח ומאפשר למשתמשיו לפתוח בלוג חינמי. סביב וורדפרס קיימת קהילה שלמה, אשר תעזור לכם להתקדם ולאתרכם להבנות ולהשתדרג. בשל הקהילתיות והעובדה שכל אחד יכול לשדרג ולתקן חלקים מהתוכנה ומהקוד, ייתכן ותצטרכו להשקיע מאמצים בחיפוש אחר חבר הקהילה בעל השדרוג שאתם זקוקים לו, ואולי אפילו להעזר במקים אתרים שמבין בוורדפרס והוא בעל קשרים מבוססים בתוך הקהילה או מבין בקוד שלה, אך עדיין, כאשר משווים לאתר שנכתב בקוד סגור, אין ספק שההשפעה, והיכולת לשלוט באתר גדולה הרבה יותר כאשר עובדים עם פלטפורמה כמו וורדפרס. כמובן, ישנן פלטפורמות בלוגים נוספת, אך וורדפרס הינה הגדולה, המבוססת ובעלת מספר השידרוגים וחברי הקהילה הגבוה

צריך אתר חדש?

 

אין לך עדיין חברת אחסון אתר?


 הרשה לנו לעזור לך! 

עלון מידע

הירשם לעלון המידע שלנו ותקבל ישירות למייל מבצעים וטיפים לבניית אתר וקידומו ברשת.הצטרף!

תמיכת אתר

072-230-0477