שירות אחסון אתרים איכותי בהתחייבות 
אל תתפשר על איכות


שרתים מהירים, תמיכה מלאה וגיבויים

הקמת אתר אינטרנט – פלטפורמות מומלצות

קיימות כיום פלטפורמות רבות להקמה של אתרי אינטרנט בחינם, וביניהן וויקס, וורדפרס וג'ומלה. כפי שנראה בהמשך המומלצות שבהן הן דווקא הוורדפרס או הג'ומלה. מה ההבדלים בין השלוש ומה ניתן או לא ניתן לעשות בכל אחת מהן?

כדאי לדעת לפני שאתם פותחים אתר:

ראשית, למרות שהקמת אתר אינטרנט בהתחלה עשוי להצריך מכם שליטה בסיסית בלבד, חשוב לקחת בחשבון את המטרות העתידיות של העסק ולהתחיל לאפיין את הצרכים שלכם מהאתר בהווה ובעתיד, כדי לבחור נכון את פלטפורמת הבנייה והניהול של האתר. שנית, מומלץ להשוות בין פלטפורמות שונות לאחר שאפיינתם את האתר שתרצו, שכן פלטפורמות שונות מציעות בסופו של דבר אפשרויות שונות במעט או בהרבה זו מזו.

וויקס: ישראלית ומוכרת, אך בסיסית מאוד

וויקס היא אחת החברות המוכרות בארץ ובעולם לבנייה חינמית ופשוטה של אתרים. שלא תטעו, לא מדובר בפלטפורמה פשוטה מדי, שכן האפשרויות בה הן בהחלט מושקעות ויכולות להוות התחלה מכובדת לעסקים, גם משום שניהול האתר לאחר ההקמה הוא נוח ולא מסורבל. בוויקס ניתן לשדרג את האתר לגרסה הלא חינמית במידה ותרצו, גרסה שתאפשר לכם בין היתר לקבל כתובת אתר שאיננה כוללת את המילה "WIX". אולם, חשוב לזכור כי בסופו של דבר מדובר בעיצובים קבועים, כך שהם לא מתאימים לכל אחד, או לכל הפחות לא למי שמעוניין בעיצוב ייחודי של האתר. בנוסף, הפלטפורמה הזו לא מתאימה למי שירצה בסופו של דבר להשתמש או ליהנות מתוספים יצירתיים, אחסון פרטי משלכם וכד'.

וורדפרס

וורדפרס הינה פלטפורמה חינמית גם כן, הכוללת חבילות שדרוג שונות בתשלום. אולם בשונה מוויקס, ניתן לומר שוורדפרס הרבה יותר מגוונת מבחינת התוספים, שדרוגים, תבניות וכד'. למביני העניין שבניינו, וורדפרס היא מערכת עם קוד פתוח, מה שאומר שמפתחים ממציאים כל הזמן אפשרויות רבות לשדרוג האתר, אפשרויות שגם אתם תוכלו ליהנות מהן אם יוצעו למכירה. כמו כן מבחינת אחסון ובעלות – אתר וורדפרס נחשב לשלכם, בין היתר מבחינת האחסון ואפשרויות האחסון שלו. אתר כזה הוא בטוח יותר לטווח הארוך, וודאי שעדיף עבור אתרים המעוניינים לגדול ולהשתדרג עם הזמן.

ג'ומלה

ג'ומלה הינה בכלל מערכת לניהול תוכן חינמית בעלת קוד פתוח, שברבות השנים הפכה לאחת הפלטפורמות המומלצות לבניית אתרים בחינם, ולא בכדי. משום שהתפקוד המרכזי שלה הינו אחסון תוכן, היא מאפשרת לנו להכניס לאתר תוכן רב יותר ולנהל אותו בצורה פשוטה יחסית. הקמת אתר אינטרנט בג'ומלה שהינו מסוג אינדקס למשל, יאפשר לנו שליטה רבה יותר בכל אחד מסוגי התוכן שנרצה להכניס, בלי סיכונים מיותרים בנוגע לסוגי תוכן אחרים. הג'ומלה אגב, מתאימה גם להקמת פורומים או לשילוב פורומים באתר, לחנויות גדולות וכד'. בשונה מהוורדפרס, הניהול שלה מעט יותר מורכב ולכן פחות מומלץ לעסקים שלא דורשים כמות תוכן גדולה.

צריך אתר חדש?

 

אין לך עדיין חברת אחסון אתר?


 הרשה לנו לעזור לך! 

עלון מידע

הירשם לעלון המידע שלנו ותקבל ישירות למייל מבצעים וטיפים לבניית אתר וקידומו ברשת.הצטרף!

תמיכת אתר

072-230-0477